Kurs nurkowania dla dzieci w Hurghadzie

kurs nurkowania dla dzieci, nurkowanie dzieci, HurghadaNurkowanie dzieci

Kurs nurkowania dla dzieci w polskim centrum nurkowym w Hurghadzie przeznaczony dla dzieci, które w wodzie czują się jak ryba, potrafią pływać i lubą snorkling. 

Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas z dzieckiem, jeździć na nurkowe wakacje i wspólnie nurkować to zapisz swoje dziecko na kurs nurkowania.


Nurkowanie dla dzieci - od ilu lat dzieci mogą nurkować

Programy i kursy nurkowania PADI przeznaczone dla dzieci:

Dzieci w wieku od 8 do 9 lat

Dzieci w tym wieku mogą nurkować na basenie lub wodach basenopodobnych na wodach otwartych. Głębokość podczas programu Bubblemaker - maksymalnie 2 metry a podczas PADI Seal Team - maksymalnie 4 metry.

Dzieci w wieku od 10 do 11 lat 

Dzieci, które ukończyły 10 lat mogą już uczestniczyć w kursach w wersji Junior. Może to być kurs PADI Junior Scuba Diver, Junior Open Water Diver (Junior OWD) lub też w niektórych specjalizacjach nurkowych PADI (na przykład: doskonała pływalność lub cyfrowa fotografia podwodna).

Głębokość maksymalna: 12 metrów

Po otrzymaniu certyfikatu dziecko musi nurkować z rodzicem/opiekunem lub profesjonalnym członkiem PADI.

Dzieci w wieku od 12 do 14 lat 

Dla nurków z certyfikatem Junior OWD - głębokość maksymalna: 18 metrów.

Dla nurków kontynuujących nurkowania (Junior AOWD, Junior Rescue Diver, specjalizacje nurkowe PADI) maksymalna głębokość: 21 metrów.

Po uzyskaniu certyfikatu dziecko w tym wieku musi nurkować z certyfikowanym dorosłym nurkiem.

Dzieci w wieku od 15 do 18 lat 

Po ukończeniu 15 roku życia można brać udział we wszystkich rekreacyjnych kursach nurkowania (wyjątek to specjalizacja "nurek samowystarczalny"). Rodzic/opiekun oraz dziecko podpisują odpowiednie formularze.


Czy nurkowanie jest bezpieczne dla dzieci

Każdy przystępujący do kursu nurkowania czy nurkowania rekreacyjnego musi być zdrowy

Bezwzględnie należy przestrzegać limitów głębokości i odpowiednich warunków nurkowych podczas nurkowań z dziećmi.

Nie należy zmuszać dziecka do uczestnictwa w kursie nurkowania - to dziecko powinno chcieć nurkować a nie rodzic. Czasami warto poczekać aż dziecko dojrzeje emocjonalnie i będzie gotowe do nauki nurkowania.


Czego nurkowanie uczy dzieci

W czasie kursu nurkowania dzieci poznają prawa fizyki - mogą obserwować zmiany objętości gazu, patrząc się na powiększające się bąble wydychanego powierza. Podczas nurkowań na rafie koralowej w Egipcie poszerzają swoją wiedzę z biologii. Uczą się dokładności podczas przygotowywania i sprawdzenia sprzętu nurkowego, odpowiedzialności za drugą osobę podczas wzajemnej kontroli przed nurkowaniem. 


Kurs nurkowania z dzieckiem

Wspólny kurs nurkowania z dzieckiem to doskonały pomysł na aktywne wakacje. Zrozumiesz na czym polega nurkowanie, poznasz teorię - możesz uczyć się jej razem z dzieckiem i przećwiczycie te same umiejętności nurkowe.

Jeśli jesteś już nurkiem to możesz towarzyszyć swojemu dziecku podczas kursu nurkowania - będziecie cieszyć się nurkując razem.

Nurkuj ze swoim dzieckiem - nic tak nie zbliża jak wspólna pasja!