Jak samemu zorganizować wyjazd do Egiptu na kurs nurkowania

Wyjazd do Egiptu na kurs nurkowaniaKursy nurkowania w Hurghadzie odbywają się przez cały rok

Pogoda w Egipcie nad Morzem Czerwonym zapewnia całoroczny sezon nurkowy.

Polskie centra nurkowe w Hurghadzie, zapewniają obsługę już na miejscu w Hurghadzie – wycieczkę wraz z przelotem, zakwaterowaniem i transferem do hotelu należy kupić samemu w biurze podróży w Polsce.

Wczasy z nurkowaniem w Hurghadzie (Egipt)

Najłatwiej będzie jeśli wykupisz wycieczkę w biurze podróży. Możesz to zrobić w domu przez internet. Wcześniej warto skontaktować się z polskim centrum nurkowym w Hurghadzie – zapytać o dostępność polskich instruktorów nurkowania w terminie, w którym planujesz swój nurkowy urlop.

Rozważ wybór hotelu w pobliżu centrum nurkowego, w którym będziesz uczył się nurkować. Większość centrów nurkowych organizuje transfery z hoteli w obrębie Hurghady, najczęściej są one wliczone w cenę kursu nurkowania, ale szkoda tracić czasu na dojazdy. Jeśli zdecydujesz się na mieszkanie w Makadi, El Gounie lub Sahl Hasheesh – należy liczyć się z opłatą za dojazd.

Ważność paszportu i wiza do Egiptu

Przy wjeździe do Egiptu paszport powinien być ważny przez przynajmniej 6 miesięcy. Jeśli czas ważności jest krótszy nie należy liczyć na łut szczęścia – nie wylecimy z Polski na upragnione wakacje.

Wizę kupuje się po przylocie na lotnisku – kosztuje 25$, jest ważna jeden miesiąc i jest wizą jednokrotnego przekroczenia granicy.

Transfer z lotniska do hotelu w Hurghadzie

Jest w cenie wycieczki kupionej w biurze podróży. Jest to o tyle ważne, że w Hurghadzie na lotnisku, nie ma transportu publicznego. Jeśli organizujemy wyjazd samodzielnie a nie przez biuro podróży, to będziemy musieli zapłacić za przejazd taksówką.

Ubezpieczenie zdrowotne i nurkowe w Egipcie

Wygoda zakupu wycieczki do Hurghady w biurze podróży polega również na tym, że kupujemy od razu ubezpieczenie zdrowotne. Posiadanie ubezpieczenia turystycznego na wakacjach w Egipcie jest konieczne, gdyż koszty leczenia dla obcokrajowców należą w tym kraju do wysokich.

Do ubezpieczenia turystycznego warto, planując kurs nurkowania, dokupić ubezpieczenie nurkowe. Ubezpieczenie nurkowe może być całoroczne lub krótkoterminowe na konkretny wyjazd wakacyjny. ERGO Hestia to przykład ubezpieczyciela, który posiada w swojej ofercie krótkoterminowe ubezpieczenia dla nurków.

Internet i połączenie telefoniczne w Egipcie

Rozmowy telefoniczne i smsy z polskich numerów są dość drogie. Warto, do komunikowania się z rodziną lub centrum nurkowym, kupić na miejscu kartę telefoniczną z pakietem internetowym. Do zakupu niezbędny jest paszport oraz miejscowa waluta (funt egipski).

Na lotnisku w Hurghadzie znajduje się punkt operatora telefonicznego, w którym jeszcze przed transferem do hotelu, można zrobić zakupy.

W recepcjach hotelowych dostępny jest bezpłatny dostęp do internetu. Niestety jego szybkość pozostawia wiele do życzenia, zwykle jednak wystarcza do wysłania maila lub skorzystania z komunikatora.

Słońce, komary i „zemsta faraona” w Egipcie

Przez cały rok słońce operuje dość mocno – pomyśl o tym i zabierz ze sobą kremy z filtrem. Dobrym pomysłem będą okulary przeciwsłoneczne i czapka z daszkiem.

Choć Egipt kojarzy się z Saharą a Hurghada zbudowana jest na pustyni to powinniśmy być przygotowani na spotkania z komarami. Ich obecność związana jest ze zbiornikami słodkiej wody w hotelach – tam szczególnie obficie występują. Na szczęście komary nie przenoszą tu malarii. Pamiętaj o tym i bądź zabierz bądź kup na miejscu repelenty na komary.

„Zemsta faraona” czyli biegunka potrafi popsuć urlop. Zabezpiecz się unikając: przejedzenia (kiedy w domu jesz na obiad ryż, makaron i ziemniaki podczas jednego posiłku?), zmiany diety (nie jedz kilogramów warzyw jeśli nie jesz ich na co dzień) odżywiaj się racjonalnie bez rewolucji kuchennych. Unikaj przegrzania – to obniża odporność organizmu, dbaj o higienę rąk, nie pij napojów z lodem, myj dokładnie owoce i warzywa. W razie problemów udaj się do apteki – farmaceuta dobierze odpowiedni lek (wszystkie leki są bez recepty) lub skontaktuj się z lekarzem, zabierając ze sobą ubezpieczenie turystyczne.

Urlop zaplanowany, wycieczka kupiona – pozostaje potwierdzić datę przylotu i rozpoczęcia kursu nurkowania w centrum nurkowym.

Baw się bezpiecznie na kursie nurkowym w Egipcie, podziwiaj rafy koralowe Morza Czerwonego i planuj kolejny urlop nurkowy w Hurghadzie!

Autor artykułu: Ewa Krawiec,